Четверг, 5 Декабря 2019 г.

Сообщество Протестую!К списку сообществ | В начало сообщества | Добавить запись

Автор: Ф-16

Слідкуйте за Гонконгом

19:10 27/09/2019Говорять про те, що людське стремління до свободи не може бути знищене, навіть найбільш потужними автократичними системами, а також як складно перетворити це стремління на довготривалу зміну в часи Twitter, коли кожен є лідером, фоловером, ведучим та критиком, а компроміс стає майже неможливим.

Так, Гонконг нагадує нам, що люди — бережи їх Боже — мають як тіла, так і душі. І велика помилка, якої регулярно допускаються автократи, полягає в тому, що вони думають, що можуть процвітати безкінечно, вдовольняючи тільки перше, а не друге.

В той час як протести в Гонконгу підживлювались багатьма образами, включаючи розрив у доходах та брак доступного житла, гарячою розпеченою лавою цього вулкану є те, що багато гонконжців бачать себе вільними, інтуїтивно відштовхуючи правлячу угоду, яку Комуністична партія нав’язала материковому Китаю, і хотіла би нав’язати Гонконгу: бути багатим — це прекрасно, але висловлювати свою думку — небезпечно.

Чому гонконжці відчувають, що вимушені відстоювати себе як вільних людей зараз? Тому що кожен, хто відвідував Китай протягом останніх 30 років, знає, що сьогодні він куди більш відкритий, ніж це було три десятиліття тому — і що сьогодні він куди більш закритий, ніж це було п’ять років тому.

Очікуваний та сподіваний тренд назустріч більшій відкритості на материковому Китаї перервали та розвернули відтоді, як Сі Цзіньпін прийшов до влади в 2013-му, коли впорався заразом і з корупцією, і навіть з помірним інакодумством, а потім, у 2018-му, зробив себе президентом до кінця життя.

Цей безпомилковий холодний вітер з Пекіну, де люди тепер навіть не шепчуть чогось інакодумного, і де повсюди камери і мікрофони, доносився до Гонконгу. Навіть там молодь, особливо молодь, жорстко відкидає це. Мовляв, не думайте ні на секунду, що зможете принести нам сюди намордник. Це не про нас!

Томас Фридман

В одному банері було сказано все: «Вибачте за незручності. Ми боремось за майбутнє нашого дому».


Добавить ссылку на материал в блог          Добавить ссылку на материал на форум


Ваш ник
e-mail для получения комментариев (необязательно)
Ваш комментарий


Новое в сообществах